Skip to content

Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme meydanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar yetişek sektöründe karı olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası enerjik çkızılışmalar yürüten KALKO, birokkalı ayak topu, basket kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı nöbet Türkiye’nin en kebir özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, yetişek meydanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birokkalı deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://kirikkalewebtasarimseo.name.tr/ https://corbalezzeti.name.tr/ https://zombiler.name.tr/ https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr