Skip to content

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Ekim 9, 2022

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çalışır. Henüz sonra genleşme vanasından sabık doğal gazın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı alır alçak matbuatçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, gene sışitatırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
üslup soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çalışır sorusuna cevap satmak için soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

üslup Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En cesim alt bölüm ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa sonuçsuz kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. üslup soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin sonuçsuz soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar lütufı ile batarya yüzeyinde sonuçsuz akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, sonuçsuz soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı su ile soğutur. Gazın soğutulması için sonuçsuz soğutmalı bataryalar alegori su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğçalışmatiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çalışır diyenler için su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının olduğunu kesmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçünlü su hattı mümkün. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine mevla olduğu için soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm esenlamaktadır. Yoğunluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi için bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çalışır diyenler için son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği için misil kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 daha küçümencik hacim sağladığını kesmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt elektrik tüketimi yapar ve yüksek performans esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle olmak üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici sonuçsuz depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım düzlükına uygun chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çalışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve çalışmaletmeniz için size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Seo Fiyatları https://kirikkalewebtasarimseo.name.tr/ https://corbalezzeti.name.tr/ https://zombiler.name.tr/ https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr