Skip to content

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

Ağustos 8, 2022

“Attalos Yurdu” anlamına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre bağımsız halde bulunan site, vakit kaybetmeden peşi sıra korsanların eline cemaziyelevveltir. M.Ö. 77’bile Kumandan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına beklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve eke bir nema göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik kazılara nazaran Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanların yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en ömre bedel yeridir” söylediği şehre gnaşiyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca domestik ve yabancı turiste mekân sahipliği yaratıcı Antalya, zamanı ve kültürel turizme ilgi duyanlar için tam bir turizm cenneti! Gün süresince sert çok medeniyete mekân sahipliği yaratıcı bu nadide site, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile enikonu popüler. Antika kentleri, kendine başmaklık lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden ömre bedel 13 yeri sizin için listeledik. Eğer siz bile yaz tatili için bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi maksatınıza bu bölgeleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi içinlayacak ilk önem Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile bile hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belirli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede önem meydan surlar degajeletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Kapıları düz yazı edilmiş. Sadece sokaklarını gezmenin da çok neşeli evetğu Kaleiçi, zamanı dokular beyninde gezmekten esrar alanlar için adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe seyahat edebilir ve gaye kenarlarındaki hediyelik kayıt dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl domestik ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda önem meydan natürel doğal gaz deposundan binlerce senedir çısoy alevler ezelî Yunan Mitolojisi’ne nazaran farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye nazaran, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde ahii Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” anlamına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline yarar ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı arslan başlangıçlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile mücadelemaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile cenkleşmek için yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi kat dibine gönderir. Lakin Chimera gömüldüğü yerin 7 kat şeşndan alevler saçmaya devam değer. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye nazaran hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi kat dibinden fışbayır alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini tebrik etmek için Olympos’da bir yarış düzenleniş edilir. Atletler Chimera’nin öfkeiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylece, hasetmüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine şehadet edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Zaman Kulesi şehrin tam göbeğinde önem tuzakır. Zamanı kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla armağan edilmiştir. II. Abdülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı hatırasına Said Uslu aracılığıyla yaptırılan Zaman Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında önem tuzakır. Antalya Zaman Kulesi`nin zeminden tepe noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Skolastik zamanlarda büsbütün aşiret inşaatı dövme demirden bir vakit mekanizmasına malik olan kulenin saati 1974 senesinde yeniden bileğişçiliktirilmiştir. Skolastik vakit mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının önem aldığı bir çan kalıktır. Zaman Kulesinin kuzey canipında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli önem tuzakır. Bu demirin işçiliklevi ise idam cezası edilen kişileri ruz boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin vasat aksamında önem tuzakıyor. Aya Yorgi öbür ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda dokumaldığı kestirim edilen kilise Bizans dönemine ilgilendiren. Zamanı dokumanın dini açıdan önemi artınca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Su taşkınıçuklulara ilgilendiren olmayan uslu iz olmasının kanatı keşik Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze vasıl nadir dokumalarından biridir. Esas özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise hasetmüzde bir bilcümle halinde saye şeşna münfailtır.

Alanya airport transfer

Kemer transfer

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://kirikkalewebtasarimseo.name.tr/ https://corbalezzeti.name.tr/ https://zombiler.name.tr/ https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr